Instytut Wolności |Bezpieczna Przyszłość dla Polski |Wątpliwości wokół kandydatury przyszłej kanclerz - Instytut Wolności

Wątpliwości wokół kandydatury przyszłej kanclerz

By Krd – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74929363

Wątpliwości wokół kandydatury przyszłej kanclerz

Kramp-Karrenbauer będzie naszym następnym kandydatem na kanclerza – twierdzi Ralph Brinkhaus, przywódca CDU/CSU. Jednak po katastrofie CDU w wyborach europejskich i krytyce centrali partii coraz częściej słychać głosy krytyczne wobec tej kandydatury.

Pojawiają się jednocześnie spekulacje na temat zmiany na stanowisku szefa rządu wcześniej, co dałoby jej możliwość większego wpływu na politykę i wystąpień w mediach. „Annegret Kramp-Karrenbauer zaproponowała podjęcie decyzji o kandydaturze kanclerza na konferencji partii CDU pod koniec 2020 roku. Koniec 2020 roku jeszcze nie nastąpił” – powiedział Armin Laschet, zastępca przewodniczącego CDU, wskazując na to, że decyzja nie jest jeszcze pewna.

Bringhausen potwierdził także, że zgodnie z planem Wielka Koalicja będzie kontynuowana aż do 2021 roku, mimo problemów przywódczych w SPD i olbrzymiej krytyki we wszystkich partiach po wyborach do europarlamentu.

Źródło: Welt;


Aldi wprowadza opłatę za woreczki na owoce i warzywa

Mimo że symboliczna, to opłata jednego centa ma ograniczyć zużywanie niepotrzebnie woreczków na warzywa i owoce. Wielu klientów pakuje w nie także inne zakupy, dlatego po fali krytyki o nadmierne używanie plastku, supermarkety Aldi Nord i Aldi Sud zdecydowały o wprowadzeniu symbolicznych opłat za nie.

„Bylibyśmy zachwyceni, gdyby zaangażowały się w tą akcję także inne sklepy” – powiedziała Kristina Bell, odpowiedzialna za zapewnienie jakości i odpowiedzialność korporacyjną w dziale zakupów Aldi Süd „Süddeutsche Zeitung”.

Źródło: FAZ;


Niemiecki cyrk decyduje się na hologramy zamiast żywych zwierząt

Berliński cyrk Roncalli już w latach 90. rozpoczął ograniczanie występów żywych zwierząt na arenie. W 2017 roku w spektaklach nie uczestniczyło już żadne zwierzę, jednak to najnowszy pomysł grupy cyrkowej wydaje się wywoływać największe poruszenie w świecie. Zgodnie z nową koncepcją dzikie zwierzęta byłyby prezentowane pod postacią hologramów.

Na podjęcie tej decyzji złożyło się wiele czynników jednak Bernhard Paul, założyciel i jedyny właściciel cyrku, był szczególnie przeciwny transportowi zwierząt z miejsca na miejsce. Pomysł okazał się wielkim sukcesem, nie tylko ze względu na pozytywną reakcje publiczności, ale również szeroki rozgłos w międzynarodowych mediach.

Zakładając cyrk w roku 1976, Paul nie przypuszczał, że będzie on w stanie przetrwać tak długo. Jednak lata działań uświadomiły założyciela, że istnieje potrzeba ciągłego rozwoju. „Cyrk musi się zmienić i być współczesny” – mówi właściciel cyrku. Wykorzystanie hologramów pozwala urozmaicić występy, a także wspiera ochronę środowiska, będąc manifestacją przeciwko wykorzystywaniu zwierząt. W ten sposób Roncalli łączy klasyczny cyrk z nowoczesnymi elementami.

Hologramowe zwierzęta nie tylko robią niesamowite wrażenie, ale również pozwalają publiczności cieszyć się dotychczas nieznanymi atrakcjami, takimi jak jednorożce czy gigantyczne złote rybki.

Źródło: FAZ


Redakcja: 

Janusz Gorol – koordynator projektów, trener, doradca, animator i działacz społeczny. Absolwent teologii i politologii, ukończył program Promengo dla managerów organizacji pozarządowych, Szkołę Trenerów Meritum i Szkołę Przywództwa Instytutu Wolności, a także studia podyplomowe z zakresu Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Był także stypendystą Fundacji Otto Benecke w ramach programu You.va oraz Ifa Institut na Herder Institut Leipzig oraz dwukrotnie Acton University w Grad Rapids Michigan.

Ewa Kotowska – jest stażystką w TDJ Foundation zaangażowaną w projekt myOXperience. Jako stypendystka odbyła rok nauki w Anglii w Amplefoth College, jednej z najlepszych szkół średnich w Anglii, a także letni kurs Advanced Studies w Oxfordzie W tym roku zdaje maturę w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego International Baccalaureate,. Zainteresowania: ONZ, Kulturoznawstwo i filozofia.

Paulina Dereszkiewicz – absolwentka stosunków międzynarodowych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji i Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności; rzecznik prasowy Przedstawicielstwa Regionalnego Stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów w Trójmieście, od dwóch lat pracująca w międzynarodowych korporacjach na rynku niemieckim. Pasjonuje się dyplomacją międzynarodową.

Kamila Mróz – Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Adwokat z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawnych aspektów działalności instytucji finansowych.

Adrian Purzycki – Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Od 2012 r. zawodowo związany z branżą IT. Interesuje się zastosowaniem nowych technologii (w szczególności sztucznej inteligencji oraz technologii blockchain) w usługach prawniczych i administracji publicznej.


Publikacja finansowana w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „DIALOG” w latach 2017-2019.

Wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania informacji o aktualnościach, projektach oraz innych informacji o charakterze marketingowym lub edukacyjnym, na zasadach określonych Polityką Prywatności.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać najważniejsze wiadomości od Instytutu Wolności

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania informacji o aktualnościach, projektach oraz innych informacji o charakterze marketingowym lub edukacyjnym, na zasadach określonych Polityką Prywatności.

 

Newsletter

If you wish to sign up for a newsletter, please provide your details

I hereby agree for processing my personal data in order to send information about news, projects and other marketing or educational information, on the terms set out in the Privacy Policy.

 

I hereby agree for processing my personal data in order to send information about news, projects and other marketing or educational information, on the terms set out in the Privacy Policy.

 

Ich erkläre mein Einverständnis zur Verarbeitung meiner persönlichen Daten zum Zweck der Benachrichtigung über aktuelle Dinge,Projekte sowie andere Informationen mit Marketing- oder Bildungscharakter gemäß den Grundsätzen der Datenschutzerklärung.