V edycja Szkoły Przywództwa zakończona

Niemal 100 osób z całej Polski odebrało 7 grudnia 2019 r. dyplomy na gali zakończenia 5 edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. W czasie trzymiesięcznego szkolenia uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych przez czołowych przedstawicieli świata biznesu, polityki i mediów.
7 grudnia 2019 w głównej siedzibie PKO Banku Polskiego – partnera projektu – odbyła się gala zakończenia programu Szkoła Przywództwa Instytutu Wolności. Niemal 100 uczestników, po spełnieniu wymogów formalnych otrzymało status absolwentów, tym samym dołączając do grona 550 osób, które uczestniczyły w poprzednich edycjach projektu.
Na gali finałowej uczestnicy zaprezentowali wyniki warsztatów, wysłuchali wykładu prezesa Instytutu Wolności – Igora Janke na temat zarządzania kryzysami oraz uczestniczyli w wykładzie i dyskusji z Panią Minister Rozwoju Jadwigą Emilewicz, która była gościem specjalnym gali. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów, na którym obecni byli Pani Anna Grabowska – wiceprezes firmy Żabka oraz Pan Wojciech Hann – przedstawiciel wykładowców.
Tegoroczna jubileuszowa edycja Szkoły Przywództwa trwała od września do grudnia. W jej ramach odbywały się warsztaty i wykłady z przedsiębiorcami, politykami i samorządowcami, trenerami i dziennikarzami. Wśród nich znaleźli się Zbigniew Jagiełło, Krzysztof Pawiński, Paweł Przewięzlikowski, Wojciech Hann, Andrzej Zybertowicz, ambasador Jonathan Knott, Witold Jurasz, Maciej Witucki, Andrzej Zybała, Sławomir Jastrzębowski, Andrew Michta, Radosław Pyffel, Olaf Osica, Katarzyna Pisarska, Jan Śpiewak, Marcin Piasecki, Łukasz Warzecha, Tomasz Siemoniak, Wojciech Śliż, Wojciech Szewko, Kamil Kamiński.
Poprowadzono zajęcia z takich tematów jak gospodarka, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo, polityka czy media. Uczestnicy poznali dobre praktyki zaczerpnięte z wojskowości i edukacji, wielkich przedsiębiorstw i start-upów. Pojawili się też najlepsi eksperci ds. międzynarodowych, którzy opowiadali o Chinach, Rosji, USA, Ukrainie i Niemczech czy dyplomacji publicznej. Szkoła Przywództwa była też świetną okazją do networkingu – poznania nowych osób, wymiany kontaktów dla realizacji wspólnych projektów.
Partnerami tegorocznej edycji byli: