Klub Absolwenta Szkoły Przywództwa – platforma wymiany, tworzenia idei i praktycznych rozwiązań między biznesem, polityką i NGO
Program “Klub Absolwenta Szkoły Przywództwa – platforma wymiany, tworzenia idei i praktycznych rozwiązań między biznesem, polityką i NGO” to nowe przedsięwzięcie Instytutu Wolności skoncentrowane wokół kluczowych dla rozwoju Polski obszarów tematycznych, tj.
- bezpieczeństwo,
- relacje międzypaństwowe,
- ekspansja zagraniczna,
- budowanie długofalowej strategii
- proces legislacyjny.
Realizowane dotąd przez Szkołę Przywództwa bloki tematyczne: Przywództwo, Polityka, Gospodarka zostaną, w ramach nowego przedsięwzięcia, rozszerzone i pogłębione – poświęcimy im więcej czasu i skupimy się na konkretnych studiach przypadków, które wymiernie zwiększą skuteczność działań uczestników w ich codziennej pracy i aktywności.
Program jest adresowany do 40 osób, które planują albo już aktywnie uczestniczą w życiu publicznym, zwłaszcza w obszarze polityczno-gospodarczym.
Zaproponowane w kursie sesje warsztatowe są prowadzone przez najwyższej klasy ekspertów współpracujących z Instytutem, którzy specjalizują się w takich dziedzinach, jak: przywództwo, nauka, biznes, polityka krajowa i międzynarodowa, media, samorząd i in.
W dobie natychmiastowego dostępu do informacji nie wystarczy już, że ekspert jest specjalistą w swojej dziedzinie. Istotna jest forma przekazu.
Ważne jest także, żeby eksperci byli zdolni do pracy w grupie, czy zarządzania własnymi zespołami badawczymi. Dlatego w programie nie zabraknie także zajęć poświęconych rozwijaniu kompetencji miękkich, takich jak zarządzanie: sobą, zespołem, celami, zmianą; komunikacja medialna, wystąpienia publiczne, negocjacje, wywieranie wpływu etc.
Uczestnicy programu przyjrzą się także bliżej zagadnieniom z polityki krajowej i międzynarodowej. Spotkania z politykami i ekspertami z kraju i zagranicy będą inspiracją do budowania własnych strategii i ekspertyz, jak również będą stanowić kanwę do przygotowania rekomendacji budowania współpracy pomiędzy biznesem, nauką, NGO i środowiskami politycznymi.
Poruszymy tematy związane z gospodarką, małą i średnią przedsiębiorczością oraz geoekonomią.
Oprócz stałych elementów programu, jak wyjazdy zagraniczne, warsztaty strategiczne czy redakcja magazynu Instytutu Wolności, chcemy wyjść naprzeciw realnym potrzebom uczestników i, w trakcie dwóch lat realizacji programu, razem z nimi współtworzyć program kursu.
Warsztaty będą mieć dwojaki charakter. W każdym miesiącu odbywać się będą od jednego do dwóch spotkań w formie:
- sesji popołudniowych, przypadających w jeden lub dwa czwartki w miesiącu, w godz. 17:30-19:45,
- sesji całodniowych, realizowanych w jedną lub dwie soboty w miesiącu, w godz.: 10:00-17:00.
Udział w programie jest bezpłatny.
Materiały archiwalne:
Projekt finansowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „DIALOG” w latach 2017–2019