Ostatni zjazd 8. edycji Szkoły Przywództwa za nami!

Ostatnie zajęcia 8.edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności obfitowały w kolejne twórcze wykłady i niekończące się dyskusje.

Sobotnie zajęcia rozpoczął Rafał Dutkiewicz (Prezes Pracodawców RP, prezydent Wrocławia w latach 2002-2018). Pan Prezydent opowiedział o swojej wizji rozwoju miasta i jej realizacji. Jakie główne cele postawił przed sobą w czasie swoich kolejnych kadencji, i jak udało mu się te cele zrealizować wkładając w to maksimum zaangażowania.

Maciej Milczanowski (były żołnierz, nauczyciel akademicki w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego). Przeprowadził panel o “mission command” – dowodzeniu i przywództwie w chaosie konfliktu. Czym się różni przywództwo od dowodzenia, zwłaszcza w chaosie, w którym konieczne jest zarządzie kryzysowe. Co się składa na tzw. Versabile Leadership – przywództwo wszechstronne. Jakie są elementy Wielkiej Strategii i jak ważna jest w nim informacja na każdym etapie. Jakie są zasady mission command, które opierają się na zaufaniu, zrozumieniu, jasnych zamiarach dowodzącego, zdyscyplinowanej inicjatywie, rozkazach misji, a także akceptacji rozważnego ryzyka. “Strategia to nie tylko cel, misja, zasoby i uwarunkowania, ważne są też zasoby strategiczne – podkreśla Maciej Milczanowski”.

Z kolei Profesor Michał Jackowski (prof. prawa, adw. doradca podatkowy, co-founder kancelarii DSK) i dr Adam Zadrożny (adjunkt NCBJ, wykładowca UW) opowiedzieli o sztucznej inteligencji i jej przyspieszonym rozwoju. Uczestnicy wspólnie zastanawiali się czy AI nas zastąpi i kiedy. Panowie wskazali wiele przykładów na to, że mimo prawidłowych szacunkowo wyników sztucznej inteligencji zaufanie do nich nie może być zbyt duże, bowiem wyniki jednostkowe w dużej części są błędne, mimo, że AI będzie nas zapewniała o ich prawdziwości.

“Jeśli chcesz odnieść sukces w dzisiejszym świecie, musisz być gotowy na nieustanne doskonalenie i zmianę”- puentuje Pani Katarzyna Wierzbowska (Co-Founder and CEO Sophia Health).
W formule burzy mózgów grupa zastanawiała się jak prawidłowo zarządzać zmianą i jak powinien zarządzać nią lider. Omówiono też teorie “U” Otto Szramera, a w grupach przeprowadzono ćwiczenia czterech  poziomów słuchania i przekazywania informacji – do realizacji na zewnątrz w kontaktach zawodowych i prywatnych.
Na wieczorne, tradycyjne spotkanie przybyli absolwenci SPIW Edyta Piętak i Łukasz Chojnowski, którzy opowiedzieli o swojej drodze rozwoju, zmian, obecnie prowadzonej działalności i kolejnych rodzących się projektach.

W niedzielę gośćmi SPIW-u byli Marketing Business Startegy Director Panattoni Malwina Pawłowska oraz Patryk Grzeszczuk Game Director at 11 bit studios. W pierwszym bloku tematycznym uczestnicy poznali czym jest strategia marketingowa – dowiedzieli się, że jej sukces to zadawanie pytań (co?, po co?, dlaczego?, jak?, gdzie?, kiedy?, z kim?, dla kogo?, za ile?). A praca nad dobrą strategią musi przejść przez kolejne etapy, by potem przejść przez kolejne etapy jej wdrażania. Dowiedzieli się także, jaki jest klucz do badania trendów. A na koniec Malwina Pawłowska podzieliła się swoimi top wskazówkami na budowanie strategii marketingowej, a w drugim bloku tematycznym omówiła w formule burzy mózgów kreowanie swojej marki w social mediach.
Pan Patryk Grzeszczuk opowiedział o świecie gier i pozytywach z niego płynących. “Gry aktywują pracę naszego mózgu, wymagają zaangażowania funkcji poznawczych, a to sprawia nam przyjemność bo za wszystkim kryją się emocje – podkreślił Patryk Grzeszczuk. Do końca 2023 r. na świecie będzie ok. 3,7 mld graczy. Wygenerują oni 178,7 mld USD przychodu – dodaje”.

Dziękujemy Partnerom 8. edycji Szkoły Przywództwa: Żabka Polska, PKO Bank Polski oraz AstraZeneca.

Fotorelacja z przebiegu piątego 8. zjazdu 8. edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Fot. Monika Wójcik

Wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania informacji o aktualnościach, projektach oraz innych informacji o charakterze marketingowym lub edukacyjnym, na zasadach określonych Polityką Prywatności.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać najważniejsze wiadomości od Instytutu Wolności

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania informacji o aktualnościach, projektach oraz innych informacji o charakterze marketingowym lub edukacyjnym, na zasadach określonych Polityką Prywatności.

 

Newsletter

If you wish to sign up for a newsletter, please provide your details

I hereby agree for processing my personal data in order to send information about news, projects and other marketing or educational information, on the terms set out in the Privacy Policy.

 

I hereby agree for processing my personal data in order to send information about news, projects and other marketing or educational information, on the terms set out in the Privacy Policy.

 

Ich erkläre mein Einverständnis zur Verarbeitung meiner persönlichen Daten zum Zweck der Benachrichtigung über aktuelle Dinge,Projekte sowie andere Informationen mit Marketing- oder Bildungscharakter gemäß den Grundsätzen der Datenschutzerklärung.