Instytut Wolności |Bezpieczna Przyszłość dla Polski |Idzie nowe. Krakowska debata wyborcza. - Instytut Wolności

Idzie nowe. Krakowska debata wyborcza.

Swithun Crowe CC BY 2.0

Jak odmienić Kraków, wprowadzić nową energię do jego polityki i rozbić stare układy? Czy odpowiedź na te pytanie znajdą młode osoby w polityce, które jeszcze nie zasiadały w Radzie Miasta? Sprawdzimy to, podczas debaty wyborczej Instytutu Wolności i Klubu Debat Parlamentarnych UJ.

Czy debiutanci wniosą nowe spojrzenie i zrewolucjonizują samorządy, czy wsiąkną w system i przejmą wzory zachowań starszych stażem kolegów i koleżanek?

W debacie postaramy się poruszyć najważniejsze sprawy dla mieszkańców Krakowa, skupiając się na głównych miejskich problemach takich jak transport, zieleń czy smog. Zapytamy o ich pomysł na miasto: jak widzą jego rozwój i co robić z głównymi problemami Krakowa?

Jednak przede wszystkim postaramy się oddać głos Wam – ludziom, którzy chcą zadać nieoczywiste i trudne pytania kandydatom/kom, dowiedzieć się od nich bezpośrednio, co planują zmienić działając w Radzie Miasta.

Warto też dodać, że debiutanci– nie znaczy niedoświadczeni. Postaraliśmy się dobrać osoby, które mają wiele do powiedzenia i nie bez podstaw startują w wyborach, a zdobyły już doświadczenie praktyczne z zakresu działań społecznych.

Gdzie: Instytut Socjologii UJ, Grodzka 52, sala 79 (II piętro)
Kiedy: 12 października 2018, 18:00-19:30 – panel dyskusyjny, 19:30-20:00 pytania indywidualne

Udział wezmą:

Jakub Łoginow (KWW Kraków dla Mieszkańców). Specjalista do spraw transportu, ochrony środowiska oraz standardów infrastruktury pieszej. Właściciel i redaktor portalu Port Europa, współpracownik mediów polskich i zagranicznych. Pomysłodawca i koordynator inicjatyw Lasy dla Krakowa oraz Kraków dla rolkarzy i deskorolkarzy. Autor wielu artykułów na temat smogu i krakowskiej zieleni. Aktywnie działa na rzecz ochrony Bielańsko-Tynieckiego parku krajobrazowego. Startuje z w okręgu nr 6: Czyżyny, Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie.

Tomasz Daros (KWW Jacka Majchrowskiego – Obywatelski Kraków) – przewodniczący Rady Dzielnicy I Stare Miasto. Magister prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie odbywa aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Członek stowarzyszenia Przyjaciele Dzielnicy I Stare Miasto Zajął pierwsze miejsce w Rankingu Krakowskich Samorządowców sporządzonym przez Instytut Aurea Libertas. Startuje w okręgu nr 1: Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony

Jakub Baran (KWW Razem Kraków), od urodzenia mieszka w Krakowie. Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako asystent społeczny Posłanki na Sejm RP Anny Grodzkiej walczył z czyścicielami kamienic i biznesem reprywatyzacyjnym. Jeden z założycieli i członek Partia Razem. Jako „jedynka” startował z jej list w wyborach parlamentarnych w 2015 r. Publicysta i redaktor, pracuje w kulturze między innymi jako specjalista od public relations. Przez ostatnie dwa lata związany z krakowskim wydawnictwem Korporacja Ha!art. Startuje w okręgu nr 1: Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony

Dyskusję poprowadzą:

Michał Barcik – absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej (na której współtworzył m.in. zespół AGH Racing) oraz Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Uczestnik Szkoły Liderów Społecznych w Powiecie Wadowickim. Zawodowo związany z marketingiem w branży FMCG i pracą dla największych polskich marek. Miłośnik podróży i teatru.

Adrian Bystroń – wydawca i redaktor naczelny “Kultury na co dzień”, prezes Stowarzyszenia Polska Akademia Kultury. Mieszka w Krakowie od urodzenia.

Wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania informacji o aktualnościach, projektach oraz innych informacji o charakterze marketingowym lub edukacyjnym, na zasadach określonych Polityką Prywatności.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać najważniejsze wiadomości od Instytutu Wolności

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania informacji o aktualnościach, projektach oraz innych informacji o charakterze marketingowym lub edukacyjnym, na zasadach określonych Polityką Prywatności.

 

Newsletter

If you wish to sign up for a newsletter, please provide your details

I hereby agree for processing my personal data in order to send information about news, projects and other marketing or educational information, on the terms set out in the Privacy Policy.

 

I hereby agree for processing my personal data in order to send information about news, projects and other marketing or educational information, on the terms set out in the Privacy Policy.

 

Ich erkläre mein Einverständnis zur Verarbeitung meiner persönlichen Daten zum Zweck der Benachrichtigung über aktuelle Dinge,Projekte sowie andere Informationen mit Marketing- oder Bildungscharakter gemäß den Grundsätzen der Datenschutzerklärung.