Niezależnie od tego, czy Trump wygra wybory, wraz z jego pojawieniem się, amerykańska scena polityczna zmieniła się nieodwracalnie. Jego podejście do polityki jest zupełnie nowatorskie, niespotykane dotychczas w historii USA. 

 

Ruch, którego liderem stał się Donald Trump, nie stoi wyłącznie w opozycji wobec Hillary Clinton. To rewolta przeciwko dwupartyjnemu politycznemu establishmentowi, który jest coraz bardziej obojętny, jeżeli nie wprost wrogo nastawiony, do wartości i spraw ważnych dla zwolenników Trumpa. 

 

Napisano już wiele, o tym, dlaczego Amerykanie popierają Donalda Trumpa. Najlepszym i najbardziej oczywistym źródłem informacji są jednak zwykli ludzie. W celu lepszego zrozumienia fenomenu Trumpa i motywacji jego wyborców zadaliśmy Amerykanom proste pytanie: dlaczego głosujecie na Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich?

 

Czytaj Biuletyn Instytutu Wolności - Dlaczego Amerykanie głosują na Trumpa?


Nicholas Siekierski - Trump nieodwracalnie zmienił amerykańską politykę

Siły drzemiące w społeczeństwie, z których czerpie, nie są nowe. Rdzeń jego elektoratu to klasa średnia, której członków można określić jako „zwykłych Amerykanów” („Middle Americans”). Tych ludzi  charakteryzuje poczucie, że w wyniku intryg kosmopolitycznych elit odbiera się im ich kraj. Czytaj więcej...


Odpowiedzi Amerykanów na pytanie: Dlaczego głosujecie na Donalda Trumpa

Simeon, pracownik magazynu, Nebraska: Głosuję na Donalda Trumpa, gdyż nie jest od nikogo zależny finansowo i nie jest częścią, dominującego, neoliberalnego systemu globalnego.

Jonathan, doktorant politogii, Indiana: Oddaję głos na Donalda Trumpa, ze względu na jego plan rezygnacji z obecnie prowadzonej polityki przekształcania Ameryki pod względem demograficznym.

Daryush, pisarz, Waszyngton DC: Popieram go, bo on powstrzyma nielegalną imigrację. 

Czytaj więcej...


John Marini, Donald Trump i amerykański kryzys

Ten wielki kryzys stworzył zapotrzebowanie na Trumpa, albo kogoś o zbliżonym profilu. Tylko ci, którzy postrzegają dzisiejszą sytuacją jako problematyczną, są otwarci na jego kandydaturę. 

Czytaj więcej...


 Przejdź do angielskiej wersji Biuletynu Instytutu Wolności: Why Americans Support Donald Trump

Pobierz Biuletyn Instytutu Wolności,

bądź czytaj poniżej:

-

-

czytaj również angielski wariant Biuletynu:

 fot. Gage Skidmore

POKAŻ STARSZE naciśnij SHIFT by załadować wszystko POKAŻ WSZYSTKIE

Partnerzy Szkoły Przywództwa 2018

Partner wspierający

Partner