Etatyzm? Liberalizm? Trzecia droga? Za pomocą którego modelu najlepiej rozwiniemy Polskę? Jak odpowiedzieć na wyzwania konkurencyjnego świata, jak wybić się na pozycję kraju lidera, wreszcie jakie konkretne decyzje należy podejmować? O tym porozmawiamy na premierze nowego pisma Instytutu Wolności: "Polska w Praktyce". 

Prezentację naszego Magazynu połączymy z debatą "Trzy kapitalizmy. O jakiej przyszłości marzymy?". Dyskusję poprowadzi Maciej Chudkiewicz (redaktor merytoryczny pierwszego numeru). Wystąpią: 

- Michał Wawer - solidaryzm,

- Bartosz Rydliński - społeczna gospodarka rynkowa,

- Andrzej Sadowski - liberalizm.

 


25 maja, 18:30 

Biblioteka m.st. Warszawy, ul. Koszykowa 26/28, Warszawa

Kliknij, by potwierdzić udział


W magazynie "Polska w Praktyce" pokażemy rzeczywistość od praktycznej strony. Oddamy głos ludziom, którzy przekonali się na własnej skórze, jak działa ich branża, a swoją wiedzę zdobyli metodą prób i błędów. Będziemy pokazywać rozwiązania, które mogą zostać wykorzystane w Polsce i pomagać w zapewnieniu bezpiecznej przyszłości naszemu państwu.

Nasze pismo będzie współtworzone przez młodych specjalistów, doświadczonych przedsiębiorców, działaczy społecznych i politycznych, naukowców i ambitnych przedstawicieli administracji państwowej.

Pierwszy numer Magazynu zostanie poświęcony tematyce przyszłości gospodarki rynkowej, a opublikowane w nim zostaną wywiady i artykuły Justina Yifu Lina, Ryszarda Bugaja, Andrzeja Sadowskiego, Michała Wawra, Agaty Wittchen-Barełkowskiej, Magdaleny Doliwy-Górskiej, Pawła Budrewicza, Anny Ciuły i wielu innych.

 


 

Patronat:

 

Za przygotowanie oprawy graficznej dziękujemy:

Fot. Stefan W. CC BY 2.0

Partnerzy Szkoły Przywództwa 2018

 

Partner wspierający

Partner